FARBA ANTYPOROSTOWA Z MIEDZIĄ COPPER COAT 10 Lat +

0
3362

 

Miliony właścicieli łodzi są zmuszeni do co sezonowego odnawiania antifoulingu – Coppercoat kładzie kres temu kosztownemu     i czasochłonnemu zabiegowi. Ta wytrzymała receptura z dużym dodatkiem czystej miedzi chroni ponad 60 000 łodzi na całym świecie jednorazowym zabiegiem, który zwykle zapewnia wysoki poziom ochrony przez dekadę lub dłużej. Powłoka z miedzi jest odpowiednia do amatorskiego lub profesjonalnego zastosowania, za pomocą wałka lub natrysku i może być stosowana na wszystkich powierzchniach, takich jak laminat, żelazo, stal, drewno i aluminium. Coppercoat to połączenie specjalnie opracowanej bezrozpuszczalnikowej żywicy epoksydowej i miedzi o wysokiej czystości (99%). Każdy litr żywicy jest mieszany z 2 kilogramami sproszkowanej miedzi, co jest maksymalną ilością dopuszczoną przez przepisy, dzięki czemu Coppercoat jest najsilniejszym dostępnym środkiem przeciwporostowym opartym na miedzi.Coppercoat jest dostępny tylko w jednej pełnej, wytrzymałej wersji. Nośnik epoksydowy jest wypełniony maksymalną ilością miedzi dozwoloną przez prawo i w konsekwencji będzie izolował zanieczyszczenia w niemal każdych warunkach. Co więcej, podczas gdy nieżelująca żywica epoksydowa może z łatwością wytrzymać użytkowanie szybkich łodzi motorowych i jednostek wyścigowych, ta powłoka jest równie skuteczna na statkach komercyjnych, jak również wolniej pływających jachtach żaglowych. Sklasyfikowana jako nie wypłukująca się, ta wysoce skuteczna powłoka jest znacznie łagodniejsza dla środowiska niż inne konkurencyjne preparaty. Rzeczywiście, prawidłowo stosowane aplikacje przeciwdziałają porastaniu przez dekadę lub dłużej! Nasz produkt oraz jego aplikacja zostały przetestowane i zatwierdzone przez Kierownictwo ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, zgodnie z prawem brytyjskim i unijnym. Posiadając certyfikat HSE nr 7532 nasz preparat jest w pełni zatwierdzony do użytku zarówno przez zawodowych rzemieślników, jak i amatorów. Co więcej, Coppercoat w pełni odpowiada aktualnej (2001) rezolucji MEPC.102 (48) Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO). Dzisiaj sam Coppercoat ma sprawdzoną żywotność 10 lat plus, z niezrównanym, ciągłym rekordem sprzedaży sięgającym 1991 roku. Inne preparaty przeciwporostowe oparte mogą pozazdrości marki Coppercoat budowanej przez lata.

7257_speaks-for-itself.webp

Jaka jest długość życia Coppercoat?

Żywotność powłoki miedzianej zależy od wielu czynników, takich jak temperatura wody i zasolenie. Jednak zazwyczaj w Europie Północnej należy oczekiwać skutecznego działania przez co najmniej 10 lat, podczas gdy na Karaibach 8 do 10 lat byłoby bardziej normalne. Pierwsze jachty pomalowane w 1991 roku nadal mają się dobrze po ponad 20 latach! Przy średniej grubości 250 mikronów powłoki Coppercoat nakładanej podczas obróbki i typowej szybkości korozji mniejszej niż 5 mikronów na rok, łatwo jest docenić, jak ta powłoka zapewnia tak długotrwałą i skuteczną ochronę.

Czy Coppercoat jest drogi w porównaniu z tradycyjnymi antyporostami?

Nie! Zastosowanie powłoki Coppercoat jest prawdopodobnie najbardziej opłacalnym sposobem ochrony podwodnej powierzchni przed porastaniem. W przypadku zastosowania Coppercoat uzyskujemy żywotność powłoki przez minimum 10 lat bez ponownego malowania. Koszt samego produktu, zwykle będzie wynosił tylko 15 do 30% kosztów związanych z konwencjonalnymi jednorazowymi antyporostami (w zależności od marki, której używasz). Nie uwzględnia to dodatkowych elementów, takich jak koszty dźwigu, robociznę, itp., Które sprawiają, że zabezpieczenie Coppercoat jest jeszcze bardziej atrakcyjne pod względem finansowym (po co malować co sezon?). W porównaniu ze standardową farbą przeciwporostową koszty zwrócą się po 2-3 sezonach. 

Jak działa Coppercoat?

Coppercoat to połączenie specjalnie opracowanej dwuskładnikowej żywicy epoksydowej i 99% czystej miedzi. Każdy litr powłoki Coppercoat zawiera 2 kg czystej, sproszkowanej miedzi, co jest maksymalną dopuszczalną przez przepisy ilością. Podczas zanurzenia woda morska atakuje odsłoniętą czystą miedź, powodując tworzenie się tlenku miedzi. Ten wysoce skuteczny środek przeciwporostowy powstrzymuje wzrost, dopóki powierzchnia nie ulegnie dalszej degradacji, aby stać się chlorowodorkiem miedziowym. Ta ostateczna forma miedzi jest bardzo niestabilna i jest wymywana ruchem jachtu, usuwając w ten sposób gromadzący się muł lub szlam. To automatycznie odsłanaia świeżą powierzchnię o wysokiej zawartości miedzi, dzięki czemu proces rozpoczyna się od nowa.

Czy można nakładać powłokę miedzianą na wszystkie typy łodzi?

Tak. Coppercoat może być z powodzeniem stosowany do praktycznie wszystkich jednostek, niezależnie od ich wielkości i zastosowania, dlatego jest sprzedawany zarówno w sektorze komercyjnym, jak i rekreacyjnym. Coppercoat jest również stosowany do konstrukcji podwodnych, takich jak turbiny wiatrowe i dyfuzory ścieków, a także ekrany słupkowe w elektrowniach.

7257_IMG_1823(1).webp

Jak stosować Coppercoat i jakie narzędzia są potrzebne?

Pełną obróbkę uzyskuje się w co najmniej 4 cienkich warstwach (najlepiej 5), które muszą być nakładane z małymi odstępami, wszystko w jednym dniu, zgodnie z instrukcją aplikacji. Formuła Coppercoat jest specjalnie zaprojektowana, aby była przyjazna dla użytkownika oraz środowiska. Receptura na bazie wody jest wolna od LZO ( Lotne Związki Organiczne) powinna być dokładnie wymieszana tak aby sproszkowana miedź nie osiadała na dnie pojemnika. Coppercoat można nanosić za pomocą wałka lub natrysku. Do nakładania za pomocą wałka należy stosować krótkie włosie. Zalecane rolki są dostępne w firmie Foltape. Aby uzyskać szczegółowe informacje, odwiedź sekcję aplikacji na stronie internetowej.

Czy Coppercoat powoduje jakiekolwiek problemy związane z działaniem elektrolitycznym / galwanicznym?

Nie. Przy izolowaniu żywicy z każdej cząstki miedzi ostateczna powłoka jest obojętna i nieprzewodząca. Prąd nie może przejść przez powłokę miedzianą i ta powłoka nie powoduje ani nie promuje elektrolizy lub rozpadu katodowego. W związku z tym powłokę miedzianą można bezpiecznie stosować do konstrukcji metalowych, takich jak żelazne kily i stalowe lub aluminiowe jednostki (po zastosowaniu odpowiedniego gruntu epoksydowego). Właściwość nie przewodzenia elektrycznego w metalicznych proszkach, w tym miedzi, została po raz pierwszy odkryta w 1890 roku przez Eduarda Branleya i znana jest jako „efekt Branleya”. Anody protektorowe powinny być montowane w zwykły sposób.

7257_tidal-generator.webp

Jakiego koloru jest Coppercoat?

Świeżo nałożony płaszcz miedziowy wysycha do bogatego brązu miedzianego. Po zanurzeniu Coppercoat utlenia się do ciemnej, zielonkawej barwy. Ta zmiana koloru zwykle trwa kilka miesięcy, w zależności od warunków wodnych. Ze względu na dużą ilość czystej miedzi w powłoce po prostu niemożliwe jest wytwarzanie Coppercoat w innych kolorach.

Czy Coppercoat chroni przed osmozą?

Własności hydroizolacyjne żywicy epoksydowej gwarantują, że zastosowanie powłoki Coppercoat zapobiegnie osmozie w jednostkach z laminatu i zapewni dodatkową ochronę przed korozją w stalowych jednostkach. Jednak w celu uzyskania jeszcze większego stopnia ochrony można zastosować dodatkową warstwę Coppercoat lub dowolny podkład epoksydowy.

ZAPRASZAMY NA NASZ POKŁAD!

Komentarze