50/20 Henri Lloyd Polska

0
944

 

W styczniu mija 20 rocznica działalności Henri Lloyd w Polsce. Jubileuszowy rok rozpoczyna się smutną informacją o śmierci założyciela firmy Henryka Strzeleckiego. 

Styczeń 2013 roku to będzie wyjątkowa data dla polskiego oddziału Henri Lloyd. Przede wszystkim to pierwszy miesiąc w którym zabraknie Henryka Strzeleckiego, który zmarł 26 grudnia. Drugim powodem jest 20 lecie istnienia firmy na rynku Polskim. Podczas minionych lat marka nie tylko uczestniczyła w kreowaniu mody ale także kultury. 

Wszystko zaczęło się 50 lat temu w angielskim Manchester. Pochodzący z Brodnicy Henryk Strzelecki wraz z Angusem Lloydem 1 lipca 1963 roku rozpoczęli działalność marki. Dzięki innowacyjnemu podejściu do produkcji odzieży już rok później osiągnęli pełną wydajność fabryki. Kolekcje wtedy trafiały nie tylko na rynek Brytyjski ale także do Danii, Szwecji oraz Włoch. W tym ostatnim kraju rozpoczęła się rewolucja, która rozpowszechniła Henri Lloyd poza branżę żeglarską. 
Stało się to w Mediolanie 1984 roku gdzie młodzież zwana „paninari” wypromowała modę na kurtkę Consort. Spowodowało to wzrost sprzedaży oraz zatrudnienie włoskich projektantów w celu zaprojektowania odzieży codziennej inspirowanej żeglarstwem. W 1993 roku marka wraca do Polski i rozpoczyna produkcję na terenie nowej fabryki w Brodnicy. 

Innowacyjność to jedna z cech rozpoznawczych Henri Lloyd. Wprowadzane od lat produkty są łączone z najnowszymi technologiami dzięki czemu osiągana jest najwyższa jakość. To pragnieniu osiągania jak najlepszej ochrony, żeglarze zawdzięczają zatrzaski, rzepy Velcro oraz nierdzewne suwaki. W początkach działalności marki rozpoczęto produkcję ubrań z Bri-Nylonu, a w latach 90-tych z oddychającej tkaniny Gore-Tex. Od 2010 roku porty zapełniają się osobami noszącymi kolekcję Blue Eco, z przyjaznemu środowisku ekologicznego włókna poliestrowego. Markę cechuje nie tylko technologicznie zaawansowane produkty, ale także podejście do potrzeb odbiorców. Dzięki niemu w 1989 roku rozpoczęła się produkcja ubrań dedykowana kobietom. W tym samym roku, kolekcję tą wykorzystała Tracy Edwards i jej żeńska załoga w wokółziemskich regatach Whitbread. 

Przez lata obecności na Polskim rynku produkty Henri Lloyd trafiały nie tylko do amatorów żeglarstwa ale także do profesjonalistów. Krystyna Chojnowska-Listkiewicz w specjalnie dla niej uszytym kombinezonie opłynęła świat. Do tej chwili jest on przechowywany w siedzibie firmy w Brodnicy Z produktów firmy korzystał także pierwszy Polak, który dwukrotnie okrążył ziemię – Krzysztof Baranowski. Ubrania marki towarzyszyły także Francisowi Chichester’owi, kiedy samotnie opływał kulę ziemską a także Robinowi Knox-Johnston’owi w rejsie dookoła świata bez zawijania do portów. Henri Lloyd pomagało także z medalistom Mistrzostw Olimpijskich Benowi Ainslie’mu, Shirley Robertson oraz Mateuszowi Kusznierewiczowi. 
Marka współpracuje z wieloma przedsięwzięciami pomagającymi rozwijać nie tylko żeglarstwo ale także kulturę i sztukę. 

Więcej informacji o firmie na www.henrilloyd.pl w dziale informacje dla prasy.

Komentarze